31-03-2021

Præsentation af min bog

30-03-2021

De første anmeldelser.

30-03-2021

De første anmeldelser

Nu er det en uge siden min bog kom ud, og jeg har fra egen hånd fået sendt 40 afsted, og i dag kan jeg se på Saxo og Bog&Ide, der er kommet 2 anmeldelser, det er jeg megt taknemlig for, det er så svært at markedsføre en bog i denne Corona tid, alt skal gøres på sociale medier, men nu er der påske, så jeg tager den lige med ro, og venter til efter med at opsøge aviser o.lign for at promovere det gode budskab.

25-03-2021

Bogen er nu sat i “ søen” 👏📚📗📝

Det er vildt overvældende, nu er der gået næsten 14 dage, siden jeg modtog en kasse bøger, og i mandags blev den udgivet, og der er allerede. fra egen hånd signeret og sat 40 bøger i søen, det er jeg både beæret og stolt over, men det er et stort arbejde når man står i denne tid med restriktioner, svært at få fat i anmelder, meget skal skal gøres over de sociale medier, og jeg burde kontakte aviser men det venter jeg nu med, det at holde opmærksomhed på bogen gjorde jeg i går måtte indse jeg var sat til tælling med mavepine, presset blev lidt for meget, nu vil jeg holde en weekend og prøve ikke at tænke på bogen🥰nok nemmere sagt end gjort😄. Men jeg husker også at sige til mig selv, hvor er jeg taknemlig for dem der allerede har vist interesse, bogen er for alle, det er ikke fordi der skal være opmærksomhed på mig, det er for bogens budskab, hjælp til selvhjælp, alt for mange går rundt med ondt i psyken, der i værste tilfælde kan sætte sig til PTSD og endnu mere som kompleks PTSDog andre skadelige følge sygdomme.

14-03-2021

Modtagelse af bogen.

Fredag d. 12 Marts 2021

modtog jeg de første eksemplarer af min bog ;

"Næste Station PTSD"

 

Stor var spændingen da jeg havde hentet min søn , niece og nevø og så, der stod en stor pakke imin garage, jeg turde næsten ikke åbne den, havde i et stykke tid haft bange anelser om at det ikke var et pænt omslag, det var en mat overflade og opsætningen i bogen var total kaos( som det var i starten da jeg skulle samle alle noter, dagbøger og skriv fra datit og nutid) pyha jeg var nervøs.....!

Men stor var glæden da jeg åbnede kassen og så bogen, den var lige nøjagtig i det format og udseende jeg havde drømt om, men som jeg de seneste måneder ikke rigtig troede på, min søster optog mig på video imens jeg pakkede op, og jeg høre tydeligt på min stemme at jeg er rørt.

Nu begynder så markedsføringen af bogen, håber af hele mit hjerte den bliver taget imod og forstået, jeg har allerede signeret mange og fået sendt afsted til interesseret , så har en god mavefornemmelse, men er også nervøs.

Nu blev det lige pludselig virkeligt, og jeg skal nu både psykisk og fysisk forholde mig til det, men jeg er glad og fortrøstningsfuld, da jeg ved inde i mig selv, at alt der står i bogen har jeg mere eller mindre bearbejdet, så bogen er ikke et råb om hjælp til mig, men mere en hjælp til alle andre derude, der kan gå med den her, som jeg kalder " PTSD fætter" der ulmer, uden de ved det, vigtigt for mig er, at bringe budskabet ud til dem og pårørende om at reagere på signalerne, når sjælen bare gøre pokkers ondt, håber folk forstå dette!

Med masse af tanker til alle ligesindede der findes der ude.

Tak for du læste med.

Kh

lone Malouna♥️